Dzięki znacznej inwestycji  Morocolor wdrożyło instalację fotowoltaiczną o mocy 200 kW do wytwarzania odnawialnej energii elektrycznej. Firma ustanawia bardzo wysokie standardy zrównoważonego rozwoju i jest przyjazna środowisku. Gdziekolwiek zobaczysz symbol "Made with sun power", możesz być pewien że przedmioty z tym znakiem są wytwarzane bez emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Morocolor jest częścią rodzinnej tradycji, która zaczęła się od małej białej kredy. W 1933 roku markę CMP założył dziadek Camillo (Camillo Moro Padwa), zaczynając od produkcji kredy tablicowej, która jest częścią zbiorowej pamięci i była używana przez dzieci we włoskich szkołach. Wosk pieczęciowy, gliniane kule i proszek do tuszu uzupełniały linię CMP. Minęły trzy pokolenia i dziś firma istnieje jako Morocolor Italia S.p.A. Eksportuje swoje artykuły edukacyjne i artystyczne do 84 państw na całym świecie. Biznes producenta ewoluował, ale idea od początku swojego istnienia pozostała taka sama: miłość do produktów.

 

Jak mówi kierownictwo CMP:

kochamy nasze produkty, uwielbiamy je badać, produkować oraz ulepszać dla naszych klientów. Zawsze szukając nowych rozwiązań, które są dla nas bardzo ważne. Naszymi najbardziej wymagającymi klientami są dzieci i zobowiązujemy się oferować im nie tylko piękne i wysokiej jakości artykuły plastyczne, ale także łatwe oraz przyjemne w użyciu i dotyku. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo produktów, z dużym naciskiem na ich testowanie i analizę kontrolną.

 

Zielony duch ekologii

 

Skupienie na potrzebach klienta przez firmę Morocolor oznacza także dbałość o środowisko. Od 2010 roku fabryka Morocolor działa dzięki energii słonecznej i jest oświetlana diodami LED. Do mycia mieszalników stosowany jest automatyczny niski pobór wody, a wybrane produkty (kreda, akwarele, kredki woskowe) poddawane są recyklingowi. Odpady z tworzyw sztucznych są rozdrabniane następnie sprzedawane firmom specjalizującym się w recyklingu takich materiałów. Idea firmy to tworzenie piękniejszego świata przez ciężką pracę każdego dnia. Do tego dochodzi pasja do kreatywności i tworzenia nowatorskich rozwiązań.

 

Włoska produkcja

 

Firma Moroclor szczyci się faktem, iż produkcja farb tempera, akwareli, pasteli, kredy, kleju i pasty modelarskiej, odbywa się w całości we Włoszech, co przyczynia się do sukcesu produktów. Zawsze starannie dba o stosunek jakości do ceny, łączy technikę i doświadczenie oraz używa bezpiecznych surowców, zapewniając całkowitą kontrolę procesu produkcyjnego i pełną identyfikowalność wszystkich wyprodukowanych artykułów. Firma nieustannie dąży do eksperymentowania oraz wprowadzania innowacji w wewnętrznym laboratorium badawczym, w którym opracowuje nowe receptury, techniki i pomysły. Śledzi światowe trendy oraz modę.

 

Bezpieczeństwo najmłodszych

 

Nadrzędnym dobrem firmy Morocolor jest bezpieczeństwo najbardziej wymagających klientów czyli dzieci. Wszystkie produkty są rygorystycznie testowane i zgodne z wymogami jakości określonymi przez branżę. W trosce o środowisko do opakowań stosowane są materiały nadające się do recyklingu. Przykładem dbałości o naturę jest projektowanie pojemników w ten sposób, aby można było wykorzystać je ponownie do innych funkcji.

Należy pamiętać o kompatybilności produktów Morocolor. Wszystkie kolory są mieszalne ze sobą. Sprzyja to kreatywności użytkowników, która nie zna żadnych barier.

Firma Morocolor Italia S.p.A

Biuro:

01-683 Warszawa

ul. Pelplińska 29

tel. 22 833 06 27

tel./fax 22 833 39 42

dynamic@post.pl

Dział Handlowy:

05-070 Sulejówek

ul. Sasankowa 4

tel. 22 783 19 19

dynamic@dynamic-pigna.pl

22 783 19 19

poniedziałek-piątek godz. 8-16